W Samo Południe - odsłona CXCII

Witajcie w sto osiemdziesiątej drugiej odsłonie naszego stałego konkursu! Tym razem mamy dla Was trzy pakieciki książek ufundowanych przez Wydawnictwo Czwarta Strona. W każdym pakieciku znajdziecie Drogę do Nawi Tomasza Duszyńskiego i Dżunglę Dariusza Sypenia.

Zasady się zmieniły. Naprawdę. Jak bum-cyk-cyk. I wiecie co? Spodobało mi się zmienianie regulaminu. Więc, jak to mówił Ostatni skaut, "Be prepared, son. Be prepared".

Pytania:

1. Wydawnicze: Pierwsza część. Która z dzisiejszych nagród już się ukazała, a która będzie miała swoją premierę w przyszłym tygodniu? Część druga. Czy Czwarta strona wydaje tylko fantastykę?

2. Historyczne: Tak troszkę na fali problemu uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu będzie. A więc. Istnieją sobie dwie książki polskich autorów. Obie to sf bliskiego zasięgu (do stu lat w przód od dziś), w obu Europa nie jest już tą Europą, którą znamy. W jednej z tych dwóch książek Dżihad się powiódł, a największa relikwią konającego chrześcijaństwa jest dłoń Jana Pawla II. W drugiej, urzędnicy wprowadzili Wielki Plan Zrównania Szans, dzięki czemu autochtonów zalała fala migracji z Afryki i Azji, a za będące obrazą uczuć religijnych i tolerancji posiadanie psa można zostać skazanym wyrokiem Wielkiej Mądrej Bawolicy. Proszę o tytuły tych książek i nazwiska ich autorów.

3. Szortalowe: Ile recenzji komiksów pojawiło się na Szortalu w ciągu sierpnia?

To wszystko - do boju!