Komunikat o błędzie

  • Nie udało się utworzyć pliku.
  • Nie udało się utworzyć pliku.

Nowość wydawnictwa Rebis

Pół świata - Joe Abercrombie

Czasami matka wojna naznacza dziewczynę. Taka właśnie jest Zadra, która rozpaczliwie chce pomścić śmierć ojca. Celem jej życia jest walka.

Niekiedy wojownik staje się bronią.

Dziewczyna zostaje uwikłana w intrygi Ojca Yarviego, przebiegłego ministra Gettlandu, który przemierza pół świata, aby pozyskać sojuszników w walce z Najwyższym Królem. I nie cofnie się przed niczym. Towarzyszy im Brand, młody wojownik, który nienawidzi zabijania.

Czy Zadra już do końca życia będzie pionkiem w rękach potężnych graczy, czy zdoła odnaleźć własną ścieżkę?

"Pół świata" to zapadające w pamięć opisy pojedynków i poruszające historie młodych ludzi, którzy na naszych oczach stają się dorośli.

UWAGA!

- 19 sierpnia o 18.00 zapraszamy na spotkanie z autorem do EMPiK JUNIOR w Warszawie

- 21-23 sierpnia zapraszamy na cykl spotkań z autorem w Poznaniu na POLCONIE

Joe Abercrombie (ur. 1974) pracował przy tworzeniu programów dokumentalnych, relacjach z wydarzeń kulturalnych i koncertach różnych zespołów, od Iron Maiden po Coldplay. Po zmroku nadal lubił wymyślać. Dzięki temu powstała znakomita trylogia „Pierwsze prawo” (Samo ostrze, Zanim zawisną na szubienicy, Ostateczny argument królów) i powieści osadzone w tym świecie (Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie, Czerwona kraina). Był nominowany do Nagrody Campbella dla najlepszego pisarza, a w 2010 i w 2012 roku do British Fantasy Award.

W tym roku otrzymał prestiżową Locus Award w kategoriach „książka dla młodzieży” (za Pół króla) oraz „nowela” (za Tough Times All Over).