W samo południe - odsłona CXXXII - ogłoszenie wyników

Bardzo proszę, środa i rozstrzygnięcie konkursu z poniedziałku, nie ma to jak na Szortalu!

Prawidłowe odpowiedzi:

1. Wydawnicze: "Mechaniczny książę", "Mechaniczny anioł", "Mechaniczna księżniczka", "Miasto zagubionych dusz", "Miasto upadłych aniołów", "Miasto popiołów", "Miasto szkła", "Miasto kości", "Amerykańscy bogowie", "Ślepowidzenie" i "Martwy aż do zmroku", to tylko jedenaście z jedenastu bestsellerow, które możecie znaleźć na stronie MAGa w dniu dzisiejszym. Proszę, powiedzcie nam, które dwa tytuły nie pasują do reszty i dlaczego.

"Amerykańscy bogowie" i "Ślepowidzenie" - jednak tak przeróżnych uzasadnień odpowiedzi dawno już nie dostałem. Hubertowi chodziło o to, że pozostałe są o 'wampirach' przede wszystkim według strona Maga, ale to trochę mylące, bo przecież "Ślepowidzenie" też jest o wampirze... Większość jednak odpowiadała poprawnie, czasami dając odpowiedzi, które mnie zadziwiły, na przykład, że wszystkie inne, oprócz dwóch wymienionych są na literę M :)


2. Historyczne: Kto jest (wg. teorii unitarystycznej), lub nie jest (wg. teorii pluralistycznej) autorem najstarszego europejskiego eposu heroicznego traktującego o wojnie. Proszę podać także tytuł tegoż eposu.

"Iliada" Homer

3. Szortalowe: Część szortalowej ekipy była ostatnio na pewnej fantastycznej imprezie w krainie pełnej lasów, jezior i frytek smażonych na tym samym oleju, co wyłowione z leżących pomiędzy owymi lasami jezior ryby. Proszę podać, co to była za impreza i gdzie się odbywała.

Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy.

Zwycięzcy:

1. Aleksandra Witebska,

2. Magda Micuła,

3. Jacek Horęzga.

Gratuluję, proszę o dane do wysyłki nagród, zapraszam na aktualne odsłony.

Odpowiedzi

Tak w sumie, to tym pytaniem, zupełnie przypadkowo, udało się nam sprawdzić, jak bardzo pokrętnymi drogami chodzą umysły Szortalowiczów ;P