Książkożerca - "Strach" Łukasz Orzechowski

Wydawnictwo Książkożerca to coś więcej niż kolejne wydawnictwo internetowe. To jedna z niewielu niezależnych wysepek kulturalnych, jakie trwają w cyberprzestrzeni pośród zalewu trendów zachodnich.

W myśl powiedzenia „iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” wyznaczamy trendy współczesnej literatury polskiej i staramy się przetrwać. :)

 Nasze wydawnictwo promuje młodych, nieznanych poza Internetem autorów oraz niezależnych specjalistów z różnych dziedzin nauki i paranauki. Nie boimy się eksperymentów literackich oraz trudnej tematyki, spychanej przez monopolistów rynku księgarskiego do strefy tabu. Nadszedł czas, by różewiczowskie tematy ściśniętego gardła zostały rozwinięte, a niekomercyjni pisarze znaleźli dostęp do polskiego czytelnika.

 Książkożerca to nie tylko otwartość na nowe trendy, to również wieloletnie doświadczenie w pracy z tekstem i znajomość polskiej tradycji wydawniczej.

 Główną formą publikacji wydawnictwa są e-booki i m-booki, czyli książki wydawane w formie elektronicznej.  Choć jest to gałąź niszowa, pragniemy pokazać, że książka czytana „na ekranie” wcale nie musi męczyć wzroku, jeśli jest dobrze zrobiona. 

 Estetyczne ustawienie tekstu, właściwie dobrana czcionka oraz odpowiednie przestrzenie międzywierszowe sprawią, że z przyjemnością zabierzesz w podróż książkę, która nie obciąży Twojego bagażu. Dzięki urządzeniom mobilnym będziesz mógł zawsze mieć ją przy sobie i zanurzyć się w lekturze w dowolnym momencie – w poczekalni, w autobusie, podczas przerwy w pracy czy szkole.

 Nie jesteś przekonany? Nie musisz wierzyć na słowo.

Zajrzyj do naszej Księgarni i skorzystaj z możliwości ściągania darmowych e-booków!Łukasz Orzechowski (ur. 1987 w Gdańsku) - fotograf, grafik, pisarz i programista z zamiłowania, zawodowo tester. 
Wychował się na Pomorzu. W 2007 ukończył Grafikę Komputerową, w 2014... BHP. Po ukończeniu grafiki postanowił zostać fotografem. Każdą wolną chwilę poświęca pasji tworzenia. Od grafik i modeli, poprzez książki, aż po aplikacje i gry. Wielki fan science fiction, horroru, dobrej muzyki i motocykli oraz... kotów.

Lęk rodzi się

W naszych wnętrzach

Nie zaś w wyniku działania 

Sił trzecich

 Wyobraź sobie następującą sytuację: Jesteś sam. Dookoła jedynie ciemność, peron oświetla jedna lampa, której mizerna poświata wcale nie daje poczucia bezpieczeństwa. Nagle słyszysz za sobą czyjeś kroki, delikatny powiew wiatru upewnia Cię, iż nie jesteś sam. Szelest narasta, słychać już skrzypienie ciężkich butów na zmrożonym śniegu. Odwracasz się. Peron jest pusty... Jest zima. Pora roku nie zachęca do pieszych wędrówek, toteż większość ludzi podróżuje doskonale rozbudowaną siecią kolei. Pociągi jeżdżą jeden za drugim. Na stacjach wielkich miast panuje tłok nie do zniesienia. Zaduch, dym z papierosów, nie pozwalają oddychać. Tu i ówdzie uważny wzrok obserwatora napotkać może przedstawicieli biedoty, proszących o skromne datki.