Nowoczesny urząd w nowoczesnym państwie

Ocena: 
0
Brak głosów

Formularz audio.

Wybrano opcję: Do Komisji Episkopalnej ds. Kontroli Obyczajów przy Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Rozpocznij nagranie.

Ufff!

Szanowna Komisjo. Przybyłem tutaj, do urzędu znaczy się, z wielce ważną sprawą. Dla mnie. Chcę jednakowoż dać wniosek o zgodę na zmniejszenie mojego… Jakby to…? Przyrodzenia. Członka męskiego, znaczy się. Na operację.

Ja najważniejszy powód, to później podam, na końcu. Bo tera tu się dzieci kręcą przy automatach wnioskowych i rozumie komisja, no nie wypada mi tak. O takich rzeczach mówić.

A więc po pierwsze. Rozmiar mojego… tego, no więc przeszkadza mi w pracy. Ja w fabryce glazury robię, przy taśmie, co płytki wypraża. Terakotowe. Taśma jest duża i skomplikowana. Miejsca między nią a drugą mało, przeciskać się trzeba. Kombinezon obcisły, ja chudy jestem, ale to-to sterczy nawet jak mi nie bryk… znaczy się, w spoczynku stanie jest. W kółko się o coś zaczepiam i o wypadek nie trudno. A raz nawet mało brakowało, żebym maszynę, taśmę znaczy, zepsuł przez to. Brygadzista ciągle mi mówi: Walery, zrób coś z tym swoim… no, bo go stracisz i z roboty wylecisz.

Dobra, teraz mam argument taki, że będzie naprawdę dobrze uzasadnione i komisja na pewno zgodę mi da. No więc chodzi o to, że zakonnice… No nieee, co mi tu Pani z tymi szczylami teraz!? Mnie się nagranie zaraz skończy! Ja komisje przepraszam, muszę o tym za moment, bo znów się tu bachory koło mnie…

A w ogóle, to ja muszę zaprotestować. Znaczy, dziękuję bardzo, że urząd tera taki nowoczesny jest. Że w okienku nie trzeba stać, ino w automat dowód osobisty wsunąć i taki wniosek nagrać. Ale tu mi pani głosik nagrany mówi, że się muszę w dwóch tysiącach znaków zmieścić! To jak ja mam tera – mówić i liczyć od razu? A jak się nie zmieszczę? To granda jest! A taki wniosek, jak mój, obywatel może raz na dziesięć lat tylko złożyć. Ja protestuję, uważam, że… No, zupełnie nielamitowany formularz nie powinien być, ja rozumiem. Bo by wam ludzie zupełnie te taśmy zapchali głupotami. Ale powinno się móc więcej nagrać, niż te…

Tak, ja nie o tym. Dzieci poszły, to mogę ten najważniejszy powód podać. Dobry jest. Chodzi o to, że jak ja so

Koniec nagrania.

Sz. P. Waleriusz Kocułka

Komisja nie wyraża zgody. Wniosek nienależycie uzasadniony.

Nałożono grzywnę w wysokości 100 zł za nieobyczajne wypowiedzi w miejscu publicznym. Od kary grzywny nie przysługuje Obywatelowi prawo odwołania.

Podpisano:

Ks. J.P. Powaga

z up. Abp. T. Rydzyka

Komisja Episkopalna ds. Kontroli Obyczajów (p. Urzędzie Miejskim Wrocławia)

Odpowiedzi

Dobrze że wiem, że to jest stare. Bo gdybym pomyślał, że to jest nowe, chyba pozostałoby mi zacytowanie wzoru:

a = g{sin(alfa) - mi*cos(alfa)},

z serdecznymi życzeniami jakiejś większej wartości mi. :P

Dobry szort. Niech żyje biurokracja!

Wszystko fajnie, tylko po co Rydzyk? Ten barszcz bardzo dobrze smakuje bez grzybka i nawet jeden to już za dużo. Ale gromkie oklaski za rytm - ten monolog naprawdę brzmi! :)

Nie mogłem się powstrzymać, Natalio :)

Marku, z matmy jestem noga, za dużo humanisty w humaniście. Sugerujesz aby, że mało treści?

Fajne :)