Coś się kończy, coś się zaczyna

szortalŻyczenia winny być krótkie, by człowiek mógł je spamiętać. Jednocześnie należy ująć w nich rozmaite sprawy, co spowoduje, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. 

Zatem, Szortalowa Braci! Szortalowa Siostrzi! 

Nowy Rok już boksuje się ze starym i powinniśmy radować się z faktu, że ani Majowie, ani polityczne przepychanki, Koko-koko Euro spoko, czy inne perturbacje nie spowodowały końca świata. Mimo wszystko się kręci, idzie w jakimś tam kierunku i wierzymy bardzo mocno, że ku lepszemu, ku dobremu. 

Chcielibyśmy, żeby nadchodzący rok był pełen radości i by każdemu z rogu obfitości ulało się w miarę potrzeb. Dla Szortalu ten rok był wyjątkowy. Nadal jesteśmy i obiecujemy, że będziemy się rozwijać. Po apostolsku postaramy się rozsiewać dobre słowo. 

Tak już bardziej po ludzku (wbrew plotkom na demotywatorach jesteśmy ludźmi z krwi i kości, niektórzy bardziej z kości) życzymy zdrowia, dobrej pracy, albo przynajmniej pracy, miłości w domu, lub przynajmniej miłości. Nie możemy też zapomnieć o naszym orężu. Plećmy słowa i składajmy zdania, znajdujmy przyjemność w czytaniu i uprawianiu tej szlachetnej sztuki, jaką jest pisanie.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Ekipa Szortalu

(Ech... miało być krótko, a wyszło jak zawsze:)