W samo południe - odsłona LI - ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników LI odsłony naszego nieustającego konkursu: W samo południe.

Prawidłowe odpowiedzi:

1. Wydawnicze: Już niedługo, nakładem Fabryki Słów ma się ukazać drugi tom Heksalogii o Dorze Wilk autorstwa Anety Jadowskiej. Proszę podać jego tytuł. A żeby nie było zbyt łatwo, proszę podać także rok, w którym Autorka zadebiutowała, w jakim to było czasopiśmie (mała podpowiedź - mam dziś gest) i kto był wówczas redaktorem naczelnym tego czasopisma.

"Bogowie muszą być szaleni". Debiut: według oficjalnej strony autorki to "Dziwny jest ten świat", wydrukowany w Gazecie Radomszczańskiej w 2000 roku.  Miałem przeróżne odpowiedzi co do tego, kto był wtedy naczelnym tej gazety, ale wiecie przecież, że Hubertowi chodziło o "Kalejdoskop", opublikowane w "Science Fiction, Fantasy i Horror" w 2004 roku (numer 43); naczelnym w tym czasie był Robert J. Szmidt. Oczywiście uznawałem obie odpowiedzi :)

2. Historyczne. Marek S. Huberath zadebiutował w 1987 roku genialnym opowiadaniem "– Wrócieeś Sneogg, wiedziaam...". W tym samym roku Autor napisał także inne opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w post-apokaliptycznych warunkach nowego zlodowacenia, dzięki czemu idealnie pasuje do tego, co obecnie mam za oknem. Jaki jest tytuł tego opowiadania i w ilu autorskich zbiorach opowiadań się ono pojawiło.

"Trzy kobiety Dona". Pojawiło się ono w zbiorach: "Ostatni, którzy wyszli z raju", oraz "Balsam długiego pożegnania".

Zwycięzcy:
1. Maria Węgrzyn,
2. Krzysztof Zachara,
3. Halina Łukaszuk.

Zwycięzcom gratuluję, proszę o przesłanie danych do wysyłki nagród. Wszystkich zapraszam na LII odsłonę.