Komunikat o błędzie

  • Nie udało się utworzyć pliku.
  • Nie udało się utworzyć pliku.

W samo południe - odsłona L - ogłoszenie wyników

Coraz później ogłaszam wyniki, ale mam nadzieję, że to chwilowe, że będzie znowu normalnie, znaczy się we wtorek. Tym razem mam wytłumaczenie, była to jubileuszowa L odsłona, przyszło bardzo dużo odpowiedzi, Sierotka Marysia lepiła uszka, nie miała czasu na losowanie. Dopiero dzisiaj udało mi się ją namówić, żeby wylosowała dwóch szczęśliwców :)

Przechodzimy do sedna:

Prawidłowe odpowiedzi:

1. Wydawnicze: W 2013 ma się ukazać w Polsce, również dzięki wydawnictwu Mag, kolejna książka Simmonsa. Proszę podać jej angielski tytuł i rok światowej premiery.

Carrion Comfort, 1989

2. Historyczne: Znany głównie z powieści sensacyjnych i thrillerów David Morrell, twórca postaci Rambo i autor Trylogii Bractwa, w początkach swej kariery napisał także powieść grozy. Proszę podać jej tytuł, rok światowej premiery oraz przez kogo (jakie wydawnictwo) i w którym roku została po raz pierwszy wydana w naszym kraju.

Totem, 1979 na świecie, w Polsce 1992 wydawnictwo Da Capo.

Szczęśliwcami zostali (znaczy się zostali wylosowani przez wymienioną już wcześniej ŚM:

1. Anna S. Pitek

2. Kamil Kulej

Zwycięzcom gratuluję, proszę o dane do przesyłki nagród. Zapraszam na trwające obecnie na szortalu: LI odsłonę, 2 konkursy na recenzję i konkurs na dylogię szortową z Mikołajem. Ale się tego narobiło na święta :)