Komunikat o błędzie

  • Nie udało się utworzyć pliku.
  • Nie udało się utworzyć pliku.

Upadli - Lauren Kate

„Upadli”

Ewelina Wyraz

Książka pod tytułem „Upadli”, autorstwa Lauren Kate, otwiera czterotomowy cykl o tym samym tytule. Pomimo wielu negatywnych opinii jakie można znaleźć w Internecie, zarówno o książce, jak i o stylu samej autorki, tym co przekonało mnie najbardziej, aby pomimo to do niej zajrzeć jest z pewnością niezmiernie intrygująca okładka. Po przeczytaniu okazało się, że nie zawiodła również i fabuła. Co prawda jest to trochę oklepana już historia nieszczęśliwej pary kochanków, którym cały świat stoi naprzeciw, walczących o swoją miłość wbrew wszystkim przeciwnościom losu, gdzie miejsce wampira zajmuje po prostu upadły anioł, ale wydaje się, że autorka w dalszych częściach przygotowała dla swoich czytelników wiele niespodzianek i, że ma ciekawy pomysł na to jak ze zwyczajnej historii o miłości zrobić coś wyjątkowego.

„Upadli” to książka o przygodach bardzo sympatycznej Lucindy Price, która na skutek dziwnych wydarzeń trafia do szkoły poprawczej Sword & Cross, w celu kontynuowania swojej dalszej edukacji. Bardzo szybko otacza ją grupa dość intrygujących osób, o najróżniejszych charakterach, którzy wydają się z nią związani w niewyjaśniony dla bohaterki sposób. Luce zdecydowanie nie jest typem Belli ze „Zmierzchu” Stephenie Meyer. Nie jest życiową łamagą i nie potrzebuje stałej opieki, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Luce wytrwale dąży do swoich celów i walczy o swoje przekonania oraz o miłość Daniela. Daniel to tajemniczy chłopak, który od samego początku daje Luce do zrozumienia, że nie darzy jej wielką sympatią. Dla Luce nie do końca są znane motywy jakie kierują zachowaniem chłopaka. Bohaterka za wszelką cenę stara się odkryć, czy aby pod maską nieprzystępnego macho, jaką przybiera Daniel nie kryje się rzeczywiście ból niewypowiedzianych emocji.

Zdecydowanie jest to pozycja dla młodszych czytelniczek, chociaż i starsze znajdą w niej coś dla siebie. Pisana prostym, nieskomplikowanym językiem, taka książka nie wymagająca myślenia w sam raz na zimowy wieczór. Czyta się ją szybko i jest „przyjemna dla oka.” Po jej zakończeniu w myślach kołata się to przyjemne pytanie „i co dalej ?”. Przede wszystkim jest to pozycja dla fanów stylu paranormal romance. Generalnie polecam.

Autor: Lauren Kate
Tytuł: Upadli

Tytuł oryginału: Fallen

Tłumaczenie: Anna Studniarek
Wydawca: Wydawnictwo MAG

Rok wydania: 2010

Liczba stron: 460

ISBN: 978-83-7480-168-3