Silmaris 1/2019

Silmaris 1/2019 również w wersjach epub i mobi.

Wiosna – czas kwitnienia, ciepła, nowych planów i nowych nadziei. Wiosenne wydanie „Silmarisa” – mamy nadzieję – przyniesie Wam kilka chwil odpoczynku od problemu globalnego ocieplenia, zamieszania związanego z rokiem wyborczym czy też po prostu od trosk dnia codziennego.

W numerze znajdziecie – a jakże – opowiadanie wiosenne ale również, niejako futurystycznie, opowieść zapowiadającą lato. Dział literatury otwiera opowiadanie z podium konkursowego – mamy nadzieję, że spodoba się ono równie mocno jak nam. Będziecie mogli również na wesoło poszukiwać zaginionego maga, odrobinę się przestraszyć, poddać refleksjom oraz porozważać zawiłość paradoksów.

Cały ten wiosenny koktajl, doprawiony garścią recenzji oraz jak zwykle niezwykle ciekawą publicystyką, ozdobiony jest – niczym wisienką na torcie – wywiadem z siostrami Lewandowskimi tworzącymi rzadkie zjawisko przyrodnicze, jakim jest autorski tandem. Polecamy ten wywiad niejako po znajomości, ponieważ obie są zamieszane w tworzenie „Silmarisa” – jako jedna z podwalin oraz jedna z filarów. Chcecie się dowiedzieć, jak się pracuje nad wspólną książką oraz którą co i po czym biło? – pobierajcie „Silmarisa”. Miłego czytania!

W numerze:
Moja ręka – Agnieszka Żak
Pierwszy dzień wiosny – Beatrycze Nowicka
Poszukiwacze zaginionego maga – Kacper Kotulak
Gdzie wszystko zostaje wybaczone – Olaf Pajączkowski
Paradoks hipnotyczny – Michał Brzozowski
Rekonstruktor – Wiktor Orłowski
Pocałunek lata – Anna Karnicka

Recenzje: Barbara Mikulska Bestie, Brian McClellan Grzechy Imperium, Jagna Rolska SeeIT, Kacper Kotulak Początek, koniec i hot-dogi.

Artykuły: Marta Magdalena Lasik Cześć i dzięki za śniegi – Trzy słowa o zimie nuklearnej, Damian Lupa Pierwszy bestseller, Magdalena Świerczek-Gryboś Trzy matki ludzkości i triumf techniki – Lem jako technoprorok, Kora Nowak Przekleństwa pamięci absolutnej.

Życzymy przyjemnej lektury!