Zapowiedzi wydawnictwa Albatros

Ian McEwan - W imię dziecka (30 stycznia 2019)

Człowiek kontra człowiek. Religia kontra prawo.

Ian McEwan jak nikt inny potrafi przemawiać równie mocno do rozumu, co do serc czytelników, a W imię dziecka jest tego najlepszym przykładem.

Fiona Maye, sędzia Wysokiego Trybunału Anglii i Walii, specjalistka od prawa rodzinnego, cieszy się w swoim środowisku świetną opinią. Kariera zawodowa nie rekompensuje jej jednak pustki w życiu osobistym. Jej związek z mężem wydaje się wypalony i w momencie, w którym Fiona zajmuje się jako sędzia niezwykle trudną sprawą, jej małżeństwo wchodzi w fazę głębokiego kryzysu.

Ona tymczasem musi podjąć decyzję, której konsekwencji nie sposób przewidzieć.

Siedemnastoletni chłopak z powodów religijnych odmawia poddania się leczeniu, skazując się tym samym na śmierć. Fiona może to zmienić. Tylko czy ma do tego prawo? I czy będzie potrafiła żyć z konsekwencjami swojej decyzji?

W IMIĘ DZIECKA dołącza do Pokuty, Dziecka w czasie i Na plaży Chesil w nowych okładkach filmowych, które trafiły do księgarń w 2018 roku. Ekranizacja kinową W IMIĘ DZIECKA, z Emmą Thompson i Stanleyem Tuccim w rolach głównych, została wysoko oceniona przez krytyków.

 
Donato Carrisi - Władca ciemności
(30 stycznia 2019)

Gdy zapadają ciemności, pojawia się strach...

Gwałtowna burza doprowadza do awarii elektrowni i zmusza władze Rzymu do ogłoszenia dwudziestoczterogodzinnej przerwy w dostawie prądu. A już przed pięciuset laty papież Leon X w tajemniczej bulli ostrzegał, aby chronić Rzym przed pogrążeniem się w ciemnościach...

Nad miasto, w którym zapanowały panika i chaos, nadciąga w milczeniu mroczny cień pozostawiający za sobą szlak pełen trupów i...  znaków. Może je odczytać tylko Marcus, łowca cieni przeszkolony w rozpoznawaniu anomalii występujących na miejscach zbrodni. Penitencjariusz utracił jednak swoją najcenniejszą broń – pamięć – co daje mordercy olbrzymią przewagę.

WŁADCA CIEMNOŚCI to trzeci tom serii thrillerów, których głównym bohaterem jest Marcus, Łowca Cieni. Wkrótce po publikacji książka znalazła się w czołowej dziesiątce bestsellerów we Włoszech. Krytycy porównują ją do słynnego „Milczenia owiec” Thomasa Harrisa. Pierwszy, wynoszący prawie 100.000 egzemplarzy nakład rozszedł się we Włoszech w błyskawicznym tempie. Autor, Donato Carrisi, jest zdobywcą licznych nagród, m.in. francuskich Prix Livre de Poche i Prix SNCF du Polar oraz włoskich XXIV Premio Letterario Massarosa, Premio Bancarella i Premio Camaiore di Letteratura Gialla (wszystkie za powieść „Zaklinacz”). „Dziewczyna we Mgle” Carrisiego została książką miesiąca tygodnika „Sunday Times”. Jej filmowa adaptacja z Tonim Servillo i Jeanem Reno w kwietniu 2018 r. weszła do kin w Polsce. Powieści kryminalne autora znalazły już ponad 2 miliony czytelników na całym świecie, w tym 800.000 w samych Włoszech. Jego powieści zostały przetłumaczone na 24 języki.