W samo południe - odsłona XXIX

Jak królik z kapelusza wyskoczyła dzisiaj XXIX odsłona naszego konkursu. XXVIII jeszcze nie skończona, a tutaj taka niespodzianka :) Zaskoczyłem Was?

Dzisiejszą odsłonę sponsorują dwie literki: FS jak Fabryka Słów.

Do wygrania mamy 5 książek wydawnictwa Fabryka Słów:

Antologia - Deszcze niespokojne,
Ałła Gorelikowa - Korund i Salamandra,
Petr Schink - Agent JFK 8. Kaliber.45,
Kamila Turska - Bestia,
William Nicholson - Pieśniarz wiatru.

Konkurs trwa do piątku 25 maja 2012 roku, do godziny 12:00. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: akusz@szortal.com. W tytule proszę podać numer odsłony, proszę się również podpisać w mailu :)

Przejdźmy więc do pytań, jak to zwykle bywa, 5 nagród, 5 pytań, oczywiście bajecznie prostych :)

1. O jakim wielkim transferze poinformowało ostatnio wydawnictwo Fabryka Słów. Proszę także podać ile książek ze swoim głównych bohaterem wydał już autor i w którym miesiącu wyjdzie jego najnowsza książka. Dodam, że chodzi o polskiego autora.
2. Jaki cykl wznowiła ostatnio Fabryka Słów w bardzo ładnej oprawie zintegrowanej (muszę niestety dodać, że niedokończony cykl..., dodając jeszcze, że autor nie lubi jak nazywamy to cyklem, mówi, że jest to jedna książka, tylko podzielona na tomy). Na pozór skomplikowane pytanie, ale wszyscy wyrwani w środku nocy ze snu wiedzą o co chodzi :).
3. Jutro ukazuje się najnowsza książka Pawła Kornewa. Proszę podać tytuły dotychczasowo wydanych książek Pawła Kornewa wydanych przez FS.
4. Fabryka Słów wyda książkę bardzo lubianego u nas Petera Wattsa. Proszę podaj jej tytuł oraz tytuły jego książek, które ukazały się do tej pory w Polsce.
5. Jaką granicę pobiła ostatnio ilość"lubiących" stronę Fabryki Słów na FB? (tak przy okazji, może polubicie i naszą stronę? Czasami omijają Was takie fajne konkursy i takie fajne szorty :D).

Do dzieła! Zapraszam do zabawy!