Zapowiedzi wydawnictwa Rebis

Piotr Zychowicz - Opowieści niepoprawne politycznie: Żydzi 2 (27 listopada 2018)

Już 27 listopada do księgarń trafi druga część jednej z najbardziej kontrowersyjnych książek Piotra Zychowicza z cyklu "Opowieści niepoprawne politycznie" - Żydzi 2!

W kontynuacji bestsellera, autor Obłędu '44 porusza tematy sporne, ważne podczas wielkiej kłótni polsko-żydowskiej - zarówno historyczne, jak i współczesne. Żydowska policja w gettach i polskie donosy. "Żydokomuna" i antysemityzm. Lobby żydowskie w USA, brawurowe akcje Mosadu, a nawet wojny izraelskich kibiców!

To najbardziej niepoprawna politycznie książka Piotra Zychowicza!

Kontynuacja bestselleru Żydzi. Piotr Zychowicz porusza w tej książce niemal wszystkie kontrowersyjne tematy, które wypłynęły podczas ostatniej wielkiej kłótni polsko-żydowskiej.
Z jednej strony – żydowska policja w gettach, Judenraty, obozowe Sonderkommanda i „żydokomuna”. Z drugiej – działalność granatowej policji, polskie donosy, zabójstwa i antysemityzm oraz złożony problem stosunku podziemia do Holokaustu.

W Żydach 2 znalazły się również tematy współczesne – krwawe zamachy terrorystyczne, brawurowe akcje Mosadu, działalność lobby żydowskiego w USA, a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich, przy których nasi kibole wydają się grzecznymi chłopcami.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego bestseller Pakt Ribbentrop–Beck (REBIS 2012) wywołał nie ustającą dyskusję, czy we wrześniu 1939 r. Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą. W Obłędzie ’44 (REBIS 2013) uznał akcję „Burza”, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, za zbiorowe samobójstwo popełnione w interesie Stalina. W Opcji niemieckiej (REBIS 2014) ukazał sylwetki polskich „kandydatów na Quislingów”, a w Pacie Piłsudski–Lenin (REBIS 2015) oskarżył elity II RP o ocalenie bolszewizmu. Przedostatnie dwie książki Piotra Zychowicza, Żydzi oraz Sowieci (REBIS 2016), otwierają cykl „Opowieści niepoprawnych politycznie” – poświęcony narodom i państwom mającym największy wpływ na nasze dzieje.

Pakt Ribbentrop–Beck i Obłęd ’44 „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” wyróżnił nagrodą historycznej Książki Roku.

 

Jeffrey Archer - I tak wygrasz (27 listopada 2018)

Już 27 listopada do księgarń trafi I tak wygrasz - nowa książka Jeffreya Archera, która wywołała już spore zamieszanie na międzynarodowym rynku wydawniczym.  W Rosji nie kupicie tej książki. 21 wydawców odrzuciło możliwość jej wydania, bo porusza ona tematy działalności KGB i bezlitosnego reżimu. Jej akcja zawiązuje się w Leningradzie w 1968 roku. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR.

Jeffrey Archer, autor bestsellerów, które sprzedały się już w ponad 330 mln egzemplarzy i w 72 krajach przed napisaniem tej książki zrobił wnikliwy research. Autor  spędził 2 tygodnie w St. Petersburgu, by wiernie opisać to  miasto i realia tamtych lat.

Mimo tego  przyjaciele namawiają byłego polityka  do wynajęcia dodatkowej ochrony na czas promocji książki. Wcześniej rosyjska cenzura zakazywała wydania np. książek George’a Orwella czy Borisa Pasternaka.