Zapowiedź wydawnictwa Papierowy Księżyc

Celest Ng - Małe ogniska (3 października 2018)

Małe ogniska to druga po Wszystko, czego wam nie powiedziałam powieść w dorobku artystycznym Celest Ng. Obie książki w Stanach Zjednoczonych zostały okrzyknięte książką roku (Małe ogniska – 2017, Wszystko, czego wam nie powiedziałam - 2014) i znalazły się na wszystkich znaczący listach bestsellerów. Wisienką na torcie sukcesów towarzyszących najnowszej powieści Ng jest zainteresowanie Reese Witherspoon. Laureatka Oscara, pozostając pod jej wielkim wrażeniem, postanowiła przenieść ją na mały ekran, jednocześnie powierzając sobie jedną z głównych ról.

Małe ogniska to powieść, która spowija czytelnika niczym mgła odsłaniając fragmenty życia amerykańskiego społeczeństwa. Mamy okazję zajrzeć przez dziurkę od klucza w głąb świata mieszkańców utopijnego miasteczka Shaker Height i poznać splatające się losy pięknej jak z obrazka rodziny Richardsonów oraz tajemniczej matki z córką, które wywracają ich życie do góry nogami.

Już na wstępie powieści odkrywamy dramat, do którego będzie zmierzała historia opowiedziana w Małych ogniskach. Jednak właściwa tajemnica tkwi w drodze, którą bohaterowie przeszli, aby znaleźć się właśnie w tym punkcie opowieści... Przez całą lekturę czytelnikom towarzyszyć będzie pytanie: kto rozpalił ogień i dlaczego?

Celeste Ng dorastała w Pittsburghu w Pensylwanii i Shaker Heights w Ohio, w rodzinie naukowców. Studiowała na Uniwersytecie Harvard. Pisze eseje i opowiadania, które ukazywały się na łamach „New York Times”, „One Story”,” The Guardian”, „TriQuarterly”. Obecnie mieszka w Cambridge, Massachusetts, z mężem i synem.