Zapowiedź wydawnictwa Albatros

Joe Hill - Dziwna pogoda (5 września 2018)

Joe Hill, autor Strażaka i NOS4A2, jeszcze raz udowadnia, ze jego wyobraźnia nie zna granic… Nie raz – cztery razy!
Zbiór czterech mrożących krew w żyłach mini powieści:

ZDJECIE
Młody nerd z Doliny Krzemowej musi znaleźć sposób na pokonanie przeciwnika uzbrojonego w aparat, który każdym zrobionym zdjęciem bezlitośnie wymazuje fragment pamięci fotografowanej osoby.

NAŁADOWANY
W centrum handlowym na Florydzie niedoceniany ochroniarz powstrzymuje masowa zabójczynie, stając się miejscowym bohaterem. Ale w świetle reflektorów jego historia zaczyna się rozpadać.

WNIEBOWZIĘTY
Pierwszy skok w przestworzach nie kończy się szczęśliwie dla młodego człowieka, który chciał zaimponować ukochanej. Nieopierzony spadochroniarz ląduje na chmurze o niezwykłych właściwościach.

DESZCZ
Gdy mieszkańcy Bourder w stanie Kolorado wylegają z domów, by nacieszyć się końcem lata, nadciągają chmury, które bombardują ich nie kroplami wody, lecz zabójczo ostrymi kryształami.

Joe  Hill,  jeden  z  najlepszych  amerykańskich  autorów  horrorów,  stawiany jest na równi z takimi pisarzami, jak Peter Straub, Neil Gaiman czy  Jonathan  Lethem.  W Dziwnej  pogodzie,  frapującej  kronice  niekończącej  się  wojny  między  dobrem  i  złem,  sprawnie  obnaża  mrok  kryjący  się  pod  powierzchnią  codziennego  życia.  Swoim  mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria.

Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się  w  swoich  czterech  mini powieściach  na  najważniejszych  elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, lęku i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach... i koszmarach.

Nowele to samo mięso, nie ma w nich nic zbędnego. Zwięzłością przypominają opowiadania, ale wnikają w rzeczywistość równie głęboko, jak dłuższe kawałki. Nie są niespiesznymi, leniwymi podróżami.
To wyścigi do najbliższych świateł na skrzyżowaniu. Wciskasz pedał do oporu i mkniesz samochodem narracji poza krawędź urwiska.
Żyj szybko i pozostaw po sobie ładne zwłoki: to gówniany plan dla człowieka, ale niezły na nowele.

JOE HILL

Joe Hill - Amerykański pisarz, laureat British Fantasy Award oraz dwukrotny zdobywca Bram Stocker Award.
Powieści Pudełko w kształcie serca, Rogi oraz NOS4A2 ugruntowały jego status mistrza horroru i mrocznego fantasy młodego pokolenia.