Odnośnie Pani stanowiska jako nauczycielki klasy trzeciej

Ocena: 
8
Average: 8 (1 vote)

Szanowna Pani Vesto!

Rada przeanalizowała Pani obecną umowę i z żalem doszła do wniosku, że nie jest Pani odpowiednią osobą na stanowisko nauczycielki uczniów trzeciej klasy w Szkole Nauczania Pozaziemskiego dla Dzieci Stacji Kosmicznej.

Aby pomóc Pani zrozumieć naszą decyzję, przygotowaliśmy podsumowanie przypadków, które zgłoszono radzie jako wymagające zbadania.

 

  • Pani nieustępliwość w kwestii celebracji Dziękczynienia, pomimo ostrzeżeń, że święto, którego nie uznaje się na AS3745, może wywołać negatywne reakcje wśród rodziców, nie stanowiła problemu. Jednakowoż następnie rozpoczęła Pani dyskusje z dziećmi, a później z rodzicami, odnośnie „właściwego” sposobu rysowania dyni, indyka czy rogu obfitości. Pani uczniowie nigdy nie widzieli żadnej z tych rzeczy i wobec tego nie posiadają doświadczenia kulturowego, ani nie znają kontekstu koniecznego do tworzenia takich symboli. Twórczym zajęciem o znacznie większej szansie powodzenia byłoby na przykład pozwolenie dzieciom rysować lokalne platformy rozrywki lub być może widok na kopułę. Jednakże Pani wybór kolorowanek, a w szczególności tych przedstawiających słoneczny dzień na trawiastym polu z jabłonią, przemawia wyłącznie do Pani nostalgii i nie ma nic wspólnego z doświadczeniami naszych uczniów.
  • Pani groźba, że zabierze Pani klasę na platformę rozrywki kategorii XXX w strefie 9, żeby pokazać Pani Jade Martinez, lat osiem, „gdzie skończy, jeżeli nie zacznie odrabiać prac domowych”, była wysoce niestosowna i może prowadzić do złożenia pozwu przeciwko szkole.
  • Wycieczka do planetarium wydawała się doskonałym pomysłem, gdy prezentowała go Pani radzie. Jednakże wielu rodziców wyraziło sprzeciw wobec Pani opisu AS3745 jako „drobnej – w porównaniu do ogromu wszechświata – muszki, równie pozbawionej znaczenia jak nasze życie”, który można znaleźć w liście załączonym do formularza zgody.
  • Postępowanie dyscyplinarne w związku z pożarem podpodłogowego projektora, do którego doszło w trakcie wycieczki, nadal się toczy. Dzieci są jednak zgodne, że kiedy w planetarium zabrzmiał alarm przeciwpożarowy, nie postępowała Pani zgodnie ze standardowymi procedurami ewakuacyjnymi. Zamiast tego, jak twierdzą, wysyczała Pani, że „właśnie to spotyka dzieci, które nie szanują starszych”, a młodemu Nasirowi miała Pani powiedzieć, że zasługuje na „spalenie w ogniu gwiezdnym” za rozmowy podczas projekcji Drogi Mlecznej.
  • Po tym, jak podjęliśmy decyzję, by pozwolić Pani kontynuować pracę z dziećmi na czas badania sprawy, spotkaliśmy się z falą pisemnych skarg z powodu wypracowania, które zadała Pani dzieciom. Szczerze mówiąc, pytanie będące tematem pracy: „Ile dalibyście, żeby wrócić na Ziemię, z dala od tej bezbarwnej skały całkowicie pozbawionej nowoczesnych udogodnień, takich jak porządna tajska restauracja albo chociaż częściowo znośne cappuccino, na Boga?”, nie jest stosowne dla dzieci między ósmym a dziewiątym rokiem życia. Nadzieja w kontekście operacji górniczej, to nadzieja na to, że wiertło nie pęknie, że tunele nie zostaną zalane, że dźwiękowe roboty strzałowe będą dobrze wycelowane. Tutaj nadzieja nie opiera się na ucieczce z AS3745, ponieważ AS3745 to ich dom i wszystko, co znają.
  • Na koniec musimy zapytać, czy faktycznie uważa Pani, że mówienie uczniom, że dzieci, które nie siedzą grzecznie i nie słuchają nauczycieli, pakuje się do wyrzutni i wysyła poza granice stacji,było naprawdę najlepszym sposobem na poradzenie sobie z sytuacją. Rozumiemy, że Tapti nie przestawała skakać, co wzbudzało Pani frustrację, ale chyba Pani rozumie, że Pani reakcja graniczyła z przesadą?

 

Mamy nadzieję, że jasno wyraziliśmy powody, dla których decydujemy się na natychmiastowe rozwiązanie Pani umowy.

Pani zgoda na przyjazd na kolonię zawierała w domyśle zgodę na pozostanie tu przez co najmniej dziesięć lat. W obliczu wyżej opisanych okoliczności uważamy unieważnienie tych ustaleń w trybie przyspieszonym za w pełni uzasadnione. Rada w geście uprzejmości zgodziła się sfinansować Pani powrót na Ziemię w wahadłowcu ekspresowym, a pozostałe dziewięć lat i osiem miesięcy Pani kontraktu zostają niniejszym anulowane.

Życzymy Pani sukcesów w przyszłości.

 

Przełożył Aleksander Księżopolski

Tytuł oryginalny: Regarding your Position as our Third Year Teacher

Odpowiedzi

Dobrze napisane i przetłumaczone, fajnie się to czyta. A jak sięma z dziećmi do czynienia na co dzień i wie się, jakie są, to czytanie tego tekstu wywołuje śmiech przez łzy.

Dobrze napisane i przetłumaczone, fajnie się to czyta. A jak sięma z dziećmi do czynienia na co dzień i wie się, jakie są, to czytanie tego tekstu wywołuje śmiech przez łzy.