Zapowiedź wydawnictwa SQN

Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows - Moja Lady Jane (19 lipca 2017)

Wkrótce nakładem SQN Imaginatio ukaże się powieść z gatunku „historical fantasy”. Autorki (nazywają siebie „trzema lejdis”) przenoszą czytelnika w klimatyczny świat XVI–wiecznego Londynu, a dokładniej na dwór dynastii Tudorów, gdzie rozpoczyna się szalona gra o tron…  Moja Lady Jane to prześmieszna, fantastyczna i romantyczna historia, którą trzeba poznać. Premiera 19  lipca.
Skąd pomysł na książkę i napisanie historii od nowa? Lady Jane Grey żyła naprawdę i była nazywana „dziewięciodniową królową”, ponieważ tyle trwały jej rządy. Po wielu intrygach dworskich królowa została skazana na śmierć. Jednym z powodów była jej wiara - Jane miała nawrócić się na katolicyzm, jeśli nie, musiała… umrzeć. Lady Grey  została ścięta w Tower Green na odosobnionej egzekucji, zarezerwowanej dla członków rodziny królewskiej. Do końca przekonywano ją,  aby zmieniła swoją wiarę – królowa była jednak nieugięta. Ta  poruszającahistoria młodej dziewczyny zainspirowała autorki do stworzenia rewelacyjnego retellingu, w którym skrzy się od humoru i fantazji – Hand, Ashtion i Meadows chciały w ten sposób uhonorować waleczną Lady Jane Grey.

Książkę można już zamawiać:
http://www.empik.com/moja-lady-jane-hand-cynthia-ashton-brodi-meadows-jodi,p1144538859,ksiazka-p

TRZY LEJDIS
Brodi Ashton, autorka cyklu Everneath oraz książki Diplomatic Immunity, Cynthia Hand, autorka bestsellerowego cyklu „New York Timesa” Unearthly i powieści The Last Time We Say Goodbye, oraz Jodi Meadows, autorka cyklu Incarnate and Orphan Queen, po raz pierwszy spotkały się w roku 2012, gdy ich wydawcy wysłali je razem na książkowe tournée. W sumie napisały 13 powieści, garść opowiadań oraz kilka naprawdę kiepskich wierszy, ale dopiero teraz po raz pierwszy postanowiły stworzyć coś wspólnie. Są przyjaciółkami. Naprawiają historię, pisząc na nowo co smutniejsze fragmenty.