Maj 2011

01.06.2011 Ruszamy

Na początek pięć szortów w dziale głównym. Nazwałem go "Szortownią". Nazwa równie dobra, jak każda inna, tym bardziej, że przecież nie nazwa działu jest najważniejsza, jeno jego zawartość.

"Absynt" Aleksandry Brożek, "Drugie dno" Alicji Pawłowskiej, "Lustereczko, powiedz przecie..." Bartłomieja Dzika, "Rzeka traw" Darka Wędrychowskiego i "Lecisz, mała!" Marty Kulikowskiej.

Oprócz tego rusza również pierwszy z działów "szczególnych", czyli "Krypta Miecia". Kto zacz? Oto co na ten temat napisał Tomek Bochiński:

I tak oto narodził się wampir Mieć, zwany Mieciem. Matką jego Nina Wum, Ojcem Przypadek.Wampir Miecio jest osobnikiem okazałym, nosi wyszarzałą nieco pelerynkę. Nie cierpi dziewic, nie lubi gdy za nim wołają: "Batman, Batman"! Uwielbia czosnek i komunikację miejską.Jest też erotomanem i tzw. dniarzem.

Jak się niebawem przekonacie część autorów piszących o Mieciu dość swobodnie podchodzi do cytowanej powyżej charakterystyki postaci. Niezmiennym pozostaje wszakże jedno - Miecio, niezależnie od okoliczności pozostaje swojskim facetem, budzącym sympatię. Takim, żeby nie powiedzieć, do rany przyłóż. Na początek znajdziecie w "Krypcie" dwa teksty "Rodziców Chrzestnych" Miecia: "Wampir Mieć i nóż w wodzie" Małgorzaty "Niny Wum" Karoń i "Mieć horror" Tomasza Bochińskiego.

Jeśli zaś chodzi o sprawy organizacyjne... Gdybyście chcieli poznać ludzi tworzących SZORTAL, czy też może "doglądających" SZORTALU, bo tworzą go przecież Autorzy i Czytelnicy, zajrzyjcie do działu "Ekipa". Aproposik "Autorzy"... Osoby zainteresowane współpracą z SZORTALEM zapraszam do działu "Kontakt"

A gdyby pojawiły się jakieś niejasności, o wszystko możecie pytać na szortalowym forum.

I to chyba wszystko na początek. Zapraszam do lektury i życzę, bezczelnie, dobrej zabawy.

Wasz

Krzysztof "baranek" Baranowski

Ekipa

Założyciele Szortalu

Krzysztof Baranowskibaranek – czyli piszący te słowa. Dawny organizator konkursów literackich i człowiek, od którego wszystko się zaczęło.

Aleksander Kuszxan4 – czyli "Siła Sprawcza". Sprawił, że myśli na temat portalu poświęconego w całości szortom stały się ciałem. Lubi mieć wszystko policzone. Można na niego liczyć.

Rafał Sala – rafał sala – czasem puenta dociera do niego po kilku godzinach. Im bardziej poetycko, tym lepiej.

Aleksandra Brożek-Sala – Selena – szukała perełek w tekstach, które nam przysyłaliście. Razem z Rafałem odpowiadała za dział "Wywiady" w magazynie "Szortal na wynos". Obecnie współpracuje z portalem „z doskoku”, tłumacząc teksty z języka angielskiego.

Redaktor naczelny

Marek Ścieszekterebka – miłośnik horroru. Stawia raczej na klimat, choć nie stroni od krwi. Miesiąc w miesiąc sprawia, że zbiór folderów i plików, efekt pracy kilkudziesiecioosobowego składu redakcyjnego, zmienia się w kolejne numery naszego elektronicznego pisma: "Szortal Na Wynos". Redaktor naczelny – to brzmi poważnie.

Dział literatury polskiej

Istvan Vizvarylakeholmen – nie mówi po węgiersku. Ale za to mówi wieloma innymi językami. Bywa, że równocześnie.

Jadwiga Skrzypacz–Kopaszewska – Agi – ocenia Wasze teksty. Jest rzeczowa, opanowana, dokładna. To, że dowodzi "Latającą Holerą" nie ma tutaj nic do rzeczy.

Anna Klimasara – Nie tylko recenzuje. Ocenia również Wasze teksty, oraz sprawia, że te, które zostały zaakceptowane, pojawiają się na naszej stronie.

Robert Rusik – Pisarz, fotografik. Ocenia teksty, ale także koordynuje szortalowe konkursy literackie.

Kontakt i Współpraca

Jeśli chcesz, aby Twój tekst znalazł się na SZORTALU, wyślij go w postaci pliku wordowskiego (.doc lub .rtf) na adres: redakcja@szortal.com

Kontakt dla osób chcących publikować publicystykę lub recenzje na Szortalu: karolina.n.grzeszczak@gmail.com oraz katarzynakozidrak@gmail.com